Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html
Шаблоны для Joomla 3здесь
Четвер, 21 11 2019

Навігаційна стежка

Функціонування мовних загонів в районі

Одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей іноземним мовам є створення літніх таборів/загонів з іноземних мов.

У таборах діти мали можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах, екскурсіях, проектах, змаганнях тощо).

Протягом червня 2015 року на базі 14 загальноосвітніх навчальних закладів Березнівського району (Березнівський ЕГЛ, Кам’янська ЗОШ, Моквинський НВК, Поліська ЗОШ, Березнівський НВК «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст. – МНВК», Малушківська ЗОШ, Городищенська ЗОШ, Колодязнівська ЗОШ, Друхівська ЗОШ, Богушівська ЗОШ, Грушівська ЗОШ, Броннівська ЗОШ, Хотинська ЗОШ, Яринівська ЗОШ) у рамках літнього таборування функціонували мовні загони для дітей 1-9 класів (були задіяні 391 дитина: з англійською мовою проведення – 212 учнів; німецька - 150; французька - 29), з метою зацікавлення до вивчення іноземної мови шляхом використання ігрових технологій.

IMG 2308

У мовних загонах учні намагалися за підтримки волонтерів/вожатих, координаторів, друзів:

 • здобути необхідні мовні навички;
 • подолати мовний бар'єр, спілкуючись із друзями у неформальній площині;
 • удосконалити свою розмовну мову шляхом вивчення нових ЛО, мовних кліше, аудіювання;
 • поєднати навчання із захоплюючим відпочинком: ігри екскурсії, захист проектів;
 • отримати мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови.

Тематичний напрям роботи мовного загону визначали вожаті відповідно до віку та інтересів кожної дитини та використовували методичні матеріали (скористалися матеріалами, які були вміщені у журналі «Сучасна школа України», №5).

Під час занять з англійської були проведенні: ігри, змагання, вивчення пісень, свято алфавіту – ABC- party, перегляд відеофільмів, захист проектів, конкурс малюнків, комунікативно - розважальні ігри, веселі п’ятихвилинки, конференції.
 • Німецька: проведення вікторин, спортивні змагання, акції, нестандартні уроки (розвиток діалогічного мовлення), рольові ігри.
 • Французька: краєзнавчий напрям - участь у тренінгах, віртуальна подорож Францією, інсценування французьких римівок та пісень, розучування дитячих пісень, конкурс постерів.
Керівники, заступники, учителі іноземної мови навчальних закладів Березнівського району створили усі необхідні умови для перебування дітей у такому загоні, зосередили увагу на кілька важливих моментів, таких як:
 • особливості інфраструктури табору (майданчики для масових заходів, комп'ютери, доступ в Інтернет, різні поїздки, екскурсії);
 • режим дня, передбачений у таборі (наявність вільного особистого часу);
 • кількість дітей у загоні й кількість вожатих;
 • особливості організації охорони території та забезпечення безпеки відпочинку, протипожежного забезпечення, тощо;
 • кількість занять на день/тиждень, компетентність педагогічного складу, присутність у таборі перевірених і надійних носіїв мови – учитлі-практики, які мають допуск і дозвіл на спілкування та роботу з дітьми.
Учителі, які були вожатими мали хорошу підготовку для роботи у мовному загоні. Протягом березня-червня 2015 року були слухачами он-лайн занять, вебінарів, які організовували різні видавництва, отримали чимало корисної інформації, цікавих матеріалів для подальшої організованої роботи у мовному таборі/загоні, а саме:
 • запозичили матеріали від видавництва «Oxford University Press» із інтернет сторінки з рекомендаціями щодо роботи з Reading Circles;
 • у травні 2015 року взяли участь у методичному вебінарі для вчителів з різних регіонів України, задіяних у впровадженні літніх мовних таборів, щодо особливостей використання проектної роботи;
 • скористалися матеріалами видавництва (Cambridge University Press) щодо особливостей використання проектної роботи протягом літніх мовних таборів та використали рекомендації і вправи із пропонаваної збірки;
 • скористалися матеріалами від видавництва «Пірсон» із фрагмента вебінару, що розмістили на сторінці Фейсбуку сайта www.pearson.com.ua;
 • взяли участь у вебінарі, який організувало видавництво «Oxford University Press.
У червні 2015 року педагоги мали можливість поспілкуватися із представниками:
 • видавництва «Пірсон», яке організувало гарячу лінію для експрес-реагування та допомоги організаторам літніх мовних таборів;
 • видавництва «Oxford University Press» - діяла гаряча телефонна лінія для учасників літніх таборів.

Учителі німецької мови (Рудич М.Ф., Зейдюк О.В., Радіо Н.В.) отримали потужну збірку матеріалів від інститута Гете та мали можливість бути учасниками навчально-практичного семінару для вчителів німецької мови із теми «Роль літнього мовного табору у підвищенні мотивації учнів до вивчення німецької мови» на базі Рівненського ОІППО.

У рамках роботи пришкільного табору «Орля», що діяв на базі Моквинського НВК «Гімназія-ЗОШ І ступеня», було проведено ряд іноземномовних позакласних заходів для дітей під час роботи у мовних загонах.

SDC12297 080

Для учнів 2-х класів було проведено свято алфавіту «ABC - party» з англійської мови, підготовлене вчителем Галагуз С.Б. Метою заходу було в ігровій формі перевірити знання учнями англійського алфавіту, вміння рахувати від 1 до 10, складати речення та короткі розповіді на задану тему; розвивати навички усного монологічного і діалогічного мовлення та аудіювання; виховувати почуття відповідальності за спільну справу.

DSC03402

DSC03405

Учні слухали та співали пісні англійською мовою, змагалися в командах на найкраще знання алфавіту, складали якомога більше слів на певну букву, виділяли зайве слово щодо значення із даного їм переліку. Під час свята проводилась фізкультхвилинка. Школярі із задоволенням брали участь у святі, вболівальники вигукували девізи команд. Час пройшов продуктивно та весело. Командам було вручено дипломи за участь у святі та у конкурсах.

9 червня 2015 року з учнями 3-4 класів вчителями англійської мови - Торчинська О.В. проведено позакласний захід «Learning English songs», метою якого було повторити вивчений матеріал за допомогою пісень, тренувати увагу та пам’ять за допомогою скоромовок. Урочистим відкриттям заходу була пісня «Hello! Nice Day», яка увела дітей у іншомовну атмосферу. Згодом гімназисти повторили лексику з теми «Частини тіла» для вивчення фізкультхвилинки «Head, shoulders, knees and toes». Учні, за допомогою відео, відтворювали пісню, доторкувалися до частин тіла. З особливим захопленням діти співали пісні «Old Mac Donald had a farm» та «My Bonnie Lies Over the Ocean».

IMG 5608

На завершення позакласного заходу учні згадували вивчені скоромовки та вірші.

З метою розвитку здатності представляти культуру рідної країни, удосконалювати знання та виховати патріотизм 10 червня 2015 року під керівництвом вчителя Торчинської О.В. учні 5-7 класів змагалися у брейн-рингу «We live in Ukraine». Усі діти встали та заспівали гімн України англійською мовою. Після цього були обрані три команди «Dogs», «Smiles» and «Summer», які демонстрували свої знання, відповідаючи на запитання координатора. За кожну правильну відповідь команда отримувала 2 бали, які потім підраховувалися у загальний результат. Глядачі активно підтримували учасників гри. Перемогу вибороли учні 7 класу, які були нагороджені грамотами.

Для учнів 5-6 класів була проведена гра з англійської мови «Summer wellcome», підготовлену вчителем Тарасюк О.М. Учні згуртовано працювали в командах, де показували свої знання англійської мови. Мета гри - сприяти розвитку мовної та мовленнєвої компетенції дітей, їх особистому, інтелектуальному та мовленнєвому розвитку, змістовній організації дозвілля та виховувати інтерес до культури та традицій країни, мова якої вивчається. Гра складалася з декількох етапів різного ступеня складності, тому часники гри по різному проявили себе. У кінці гри було оголошено та нагороджено команду-переможця. Дітям захід сподобався, залишивши в них незабутні враження та знання з теми.

З учнями 7-8 класів було проведено змагання з англійської мови «The best expert of Great Britain» з метою змістовної організації дозвілля та виховання інтересу до культури та традицій країни, мова якої вивчається. Були обрані дві команди, які змагалися за звання кращого знавця Великобританії. Учні із задоволенням узяли участь у змаганні, де намагалися показати свої знання про країну, мову яку вивчають. На закінчення гри вчителі англійської мови Торчинська О.В. та Тарасюк О.М. нагородили переможців.

Учителем Галушко Т.Л. з учнями 5-х класів проведено вікторину з німецької мови «Deutschland». Діти пригадали назви пір року, прочитавши коротенькі тексти про погоду, змагалися у спостережливості. Вихованцями переглянуто презентацію про Німеччину та її визначні місця. Діти в ігровій формі згадували, що цікавого вони дізналися під час проведення заходу.

16 червня 2015 року у рамках Дня казки відбулося свято французької мови, підготовлене вчителем Бецько Р.І. Учасниками були учні 5-6-х класів, серед яких і ті, хто не вивчає французьку мову. Розпочалося свято привітанням за допомогою французької дитячої пісеньки «Bonjour!». Для уведення у франкомовну атмосферу учням було запропоновано тренінг «Розмовляймо французькою!». Далі вихованці здійснили віртуальну подорож до Франції, зокрема її столиці - Парижа, відвідавши визначні місця.

SDC12242

SDC12297

Учні демонстрували свої артистичні здібності під час конкурсу на краще інсценування французьких пісень та римівок. Найкращі виконавці були нагороджені грамотами.

На кінець свята учням було запропоновано розучити французький танок під супровід відомої народної пісеньки «Sur le pont d’Avignon».

Проведення свята надало можливість учням застосувати знання, отримані на уроках, сприяло розкриттю їх творчих та артистичних здібностей, створило ситуацію успіху для учнів із різним рівнем володіння французькою мовою для підвищення мотивації навчання та викликало інтерес до вивчення французької мови.

На базі інших загальноосвітніх навчальних закладів Березнівського району проходили різні заходи для поглиблення вивчення іноземної мови у неформальній ситуації.

Відеозвіт про функціонування літніх мовних загонів можна переглянути на сайті у меню ВІДЕО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Форма входу

Календар новин

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Версія для людей з вадами зору

zir 2

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронна реєстрація в ДНЗ

Сучасний освітній простір

1522672676 converted

Останнє в Форумі

 • No posts to display.

Зовнішнє незалежне оцінювання

Кількість відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
345
535
1841
6496
514795
7
0
7