http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html - joomla 3 шаблоны
Понеділок, 21 09 2020

Навігаційна стежка

Реформи в освіті мовою педагогів

rubins

МАРИНА РУБІНС,

методист КНМУ
«Березнівський районний
методичний кабінет» 
Березніівської районної ради 

Мої міркування щодо реформи в освіті з метою забезпечення якості освіти базуються на практичній реалізації механізму чинного законодавства та нормативно-правових актів в галузі освіти в межах моїх повноважень та компетенції.

Попередньо озвучу висновок. Стан, який утворився на сьогоднішній день в освітянській галузі можна назвати «тяжко хворим». Причиною є - індиферентне ставлення уряду та окремих владних структур до вчителя як людини і як до генератора формування повноцінної держави. Приниження гідності учителя спричиняє втрату бажання у педагога працювати на належному рівні.

Підставою для такого висновку стало фактичне відвідування загальноосвітніх навчальних закладів згідно наказів управління освіти, молоді та спорту Березнівської райдержадміністрації №379 від 16.10.2015 «Про вивчення стану організації методичного забезпечення та рівень навчальних досягнень учнів і стану організації групи продовженого дня» та №389 від 22.10.2015 «Про направлення для вивчення педагогічної діяльності учителів початкових класів та керівних кадрів, які атестуються», бесіди з учителями початкових класів, адміністрацією загальноосвітніх навчальних закладів, учнями початкових класів та їх батьками.

Оскільки освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального та економічного розвитку, то забезпечувати цю основу повинні авторитетні люди. Авторитет учителя сьогодні дуже низький. Тому, очевидним є той факт, що здійснювати вплив на свідомість учнів та батьків щодо навчання і виховання учителю непросто.

Неавторитетність учителя виражається, насамперед, у неналежній оплаті праці. А зняття 20% за престижність можна назвати знущанням. Боротьба за відновлення цієї виплати має жалюгідний вигляд. Таким чином, не тільки втратилася повага до вчителя, а відбулося потужне приниження гідності вчителя як працівника і як людини. Нагадаю, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнається в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3 Конституції України). Напрошується запитання: для кого написаний Основний Закон України? Перед законом усі рівні, отже і уряд і владні структури в міру своїх повноважень повинні його дотримуватись.

Детальніше...

Форма входу

Календар новин

Версія для людей з вадами зору

zir 2

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронна реєстрація в ДНЗ

Сучасний освітній простір

1522672676 converted

Останнє в Форумі

  • No posts to display.

Зовнішнє незалежне оцінювання

Кількість відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
219
143
219
6873
635699
4
0
4