http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html - joomla 3 шаблоны
П'ятниця, 18 04 2025

Навігаційна стежка

Підготовка до НМТ-2025

Ознайомтеся з програмами. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.

ПРОГРАМИ НМТ

Системне навчання в школі — передумова успіху. Щодо підготовки до тестування загалом, то помічним є наполегливе й відповідальне навчання у відповідному закладі освіти: саме це забезпечує міцний фундамент для високого результату на НМТ. Опрацьовуючи кожну нову тему чи то з історії України, чи то з математики або української мови в межах поточного освітнього процесу, працюйте осмислено. Після вивчення теми зафіксуйте головне, створіть, приміром, мапу знань. Використовуйте інформацію лише з достовірних та рекомендованих учителем / учителькою джерел. 

Практикуйтеся на тестах минулих років. Здобуті знання, звісно, варто перевіряти  виконувати типові тестові завдання різних форматів ЗНО та НМТ минулих років. Їх ви знайдете в рубриці «Тести минулих років».

ТЕСТИ МИНУЛИХ РОКІВ

Короткі тематичні тести з різних навчальних предметів в онлайн-тестувальнику на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти допоможуть попрактикуватися у виконанні завдань за тією чи тією темою, виявити прогалини й пропрацювати їх. 

Тренажери НМТ на платформі iLearn – ще один ресурс з тренувальними тестовими завданнями, виконання яких дасть змогу зареєстрованим користувачам відстежувати свій поступ, а щотижневі безоплатні вебінари з навчальних предметів додадуть упевненості в якісній підготовці до вступних випробувань.

ОНЛАЙН-ТЕСТУВАЛЬНИК

Помічними також можуть стати тренажери від Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Наприклад, функціонал тренажера з історії України дає змогу працювати онлайн із зображеннями пам’яток та історичних персоналій і тестовими завданнями, що містять ці зображення. А за допомогою «Абетки» можна пригадати або вивчити визначення понять і термінів певного історичного періоду та виконати відповідні тестові завдання. Завдяки запропонованим мапам можна відпрацювати свої навички роботи із завданнями, що містять картографічний матеріал, а також отримати навички виконувати так звані кластерні тестові завдання, що з’явились у тестовому зошиті ЗНО з історії у 2016 році й нині є серед завдань НМТ.

ТРЕНАЖЕР З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Орієнтуйтеся на демонстраційний варіант тесту. Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн», де доступні тренувальні варіанти предметних тестів. У вкладці «Курси» потрібно вибрати навчальний курс для 10 чи 11 класу. Тут розміщено демонстраційний варіантНМТ-2025демонстраційнийваріантНМТ-2024перший і другий тренувальніваріантиНМТ-2024, перший і другий тренувальні варіанти НМТ-2023.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НМТ-2025

НМТ-2024: ПЕРШИЙ ВАРІАНТ

НМТ-2024: ДРУГИЙ ВАРІАНТ

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НМТ-2024

НМТ–2023: ПЕРШИЙ ВАРІАНТНМТ–2023: ДРУГИЙ ВАРІАНТ

ВСТУПНА КАМПАНІЯ–2025: ОПРИЛЮДНЕНО ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки України оприлюднило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році (далі – Порядок). Затверджений наказом від 10 лютого 2025 року № 168 документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

Випробування для вступу на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України у 2025 році буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ). У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із чотирьох навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Оскільки характеристикою сертифікаційної роботи НМТ не передбачено  завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, одразу після проходження тесту кожний учасник / кожна учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів за виконання завдань із кожного предмета НМТ. У визначені календарним планом строки ці бали буде переведено до шкали 100–200 і розміщено в його / її персональному кабінеті у вкладці «Результати». До речі, таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 подано в додатку 5 до Порядку. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного предмета НМТ потрібно набрати не менше 15 % від загальної кількості тестових балів.

Зауважте, що для вступу, крім результатів НМТ 2025 року, також можна буде використовувати результати НМТ 2022–2024 років. Інформацію про те, як ураховуватимуть ці результати та що братимуть до уваги під час розрахунку конкурсного бала, наведено в розділі VII Порядку.

Звертаємо увагу на те, що під час розрахування конкурсного бала для вступу на певну спеціальність до результатів з кожного предмета НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт. Таблицю з переліком вагових коефіцієнтів оцінок предметів НМТ наведено в додатку 7 до Порядку

Реєстрація на національний мультипредметний тест НМТ 2025 року

Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня 3 квітня.

6 березня на сайті УЦОЯО стане доступним  спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Після створення персонального кабінету в ньому потрібно буде виконати такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де учасник / учасниця планує перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до способу створення персонального кабінету і внесених реєстраційних даних);
  • підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Які документи потрібно зазначати під час реєстрації?

До обов’язкових реєстраційних документів належить і документ, що підтверджує інформацію про освіту. Відповідно обов’язковими для завантаження будуть копії:

  1. паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюють реєстрацію. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, вступники замість нього можуть завантажити сканкопію (фотокопію) довідки з ЄДДР / витягу із реєстру територіальної громади, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті;
  2. документа, що підтверджує внесену інформацію про РНОКПП:

ü  картка платника податків,

ü  паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП,

ü  свідоцтво про народження, до якого внесено дані про РНОКПП,

ü  довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків,

ü  довідка про внесення відомостей до ЄДДР, або витяг із реєстру територіальної громади;

  1. документа, що підтверджує інформацію про освіту:
  • для цьогорічних випускників – копія довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році;
  • для випускників минулих років – копія одного з таких документів: документа про повну загальну середню освіту, документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документа про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документа про здобутий ступінь вищої освіти, виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту. 

Якщо потенційні учасники НМТ під час створення персонального кабінету виберуть опцію «Створити за допомогою Дії», то їхні персональні дані буде заповнено автоматично. Для цього достатньо через Дію надіслати копію цифрового документа (ID-картки або закордонного паспорта). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків.

Створюючи персональний кабінет самостійно, потенційні учасники НМТ в спеціальному сервісі вказують:

ü  особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження),

ü  вибирають з переліку тип паспортного документа або іншогодокумента, що посвідчує особу, і зазначають його дані. Якщо це паспорт книжечка, то потрібно вказати його серію і номер, якщо це ID-картка — тільки номер,

ü  увести реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а в разі його відсутності поставити в реєстраційній формі відповідну позначку.

ü  У 2025 році з’явилася можливість вказувати (за наявності) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).

 

Вступник, у документах якого є розбіжності в персональних даних, має надати інформацію про документи), що підтверджує(ють) причину(и) розбіжностей:

1) свідоцтво про зміну імені;

2) свідоцтво про шлюб;

3) свідоцтво про розірвання шлюбу;

4) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо підтвердження дошлюбного прізвища;

5) рішення суду про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові).

Для окремих категорій учасників важливою буде ще й така інформація.

Вступники, які в реєстраційному сервісі вказали на потребу створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ, мають завантажити копію медичноговисновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900. Якщо такого медичного висновку не надано або надано медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, вступника буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ.

Звертаємо увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде запропоновано усунути недоліки якнайшвидше, але не пізніше ніж до 8 квітня.

Підготовка до національного мультипредметного тесту від УЦОЯО

Український центр оцінювання якості освіти підготував матеріали, які допоможуть потенційним учасникам національного мультипредметного тесту (НМТ) якісно підготуватись у 2025 році до цього випробування з предметів.

Порада 1. Ознайомтеся з програмами. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.

-       Програма НМТ з української мови;

-       Програма НМТ з математики;

-       Програма НМТ з історії України;

-       Програма НМТ з української літератури;

-       Програма НМТ з біології;

-       Програма НМТ з географії;

-       Програма НМТ з іноземних мов;

-       Програма НМТ з фізики;

-       Програма НМТ з хімії.

          Порада 2. Системне навчання в школі — передумова успіху. Щодо підготовки до тестування загалом, то помічним є наполегливе й відповідальне навчання у відповідному закладі освіти: саме це забезпечує міцний фундамент для високого результату на НМТ. Опрацьовуючи кожну нову тему чи то з історії України, чи то з математики або української мови в межах поточного освітнього процесу, працюйте осмислено. Після вивчення теми зафіксуйте головне, створіть, приміром, мапу знань. Використовуйте інформацію лише з достовірних та рекомендованих учителем / учителькою джерел.

          Порада 3. Практикуйтеся на тестах минулих років. Здобуті знання, звісно, варто перевіряти  виконувати типові тестові завдання різних форматів ЗНО та НМТ минулих років. Їх ви знайдете в рубриці «Тести минулих років» або скористайтесь гіперпокликаннями, вміщеними нижче:

-       українська мова і література: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       українська мова: 2021;

-       математика: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       математика (завдання рівня стандарту): 2021;

-       історія України: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       англійська мова: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       французька мова: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       німецька мова: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       іспанська мова: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       біологія: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       географія: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       фізика: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016;

-       хімія: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016.

Порада 4. Відпрацьовуйте навички роботи з онлайновими платформати, користуючись короткими тематичними тестами з різних навчальних предметів вонлайн-тестувальникуна сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти допоможуть попрактикуватися у виконанні завдань за тією чи тією темою, виявити прогалини й пропрацювати їх.

Порада 5. Під час підготовки до тестування з історії України помічними також можуть стати тренажери від Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Наприклад, функціонал тренажера з історії України дає змогу працювати онлайн із зображеннями пам’яток та історичних персоналій і тестовими завданнями, що містять ці зображення. А за допомогою «Абетки» можна пригадати або вивчити визначення понять і термінів певного історичного періоду та виконати відповідні тестові завдання. Завдяки запропонованим мапам можна відпрацювати свої навички роботи із завданнями, що містять картографічний матеріал, а також отримати навички виконувати так звані кластерні тестові завдання, що з’явились у тестовому зошиті ЗНО з історії у 2016 році й нині є серед завдань НМТ. Перейти на платформу «Підготовка до ЗНО з історії України».

Порада 6. Орієнтуйтеся на демонстраційний варіант тесту. Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн», де доступні тренувальні варіанти предметних тестів. У вкладці «Курси» потрібно вибрати навчальний курс для 10 чи 11 класу. Тут розміщено демонстраційний варіант НМТ-2025демонстраційний варіант НМТ-2024перший і другий тренувальніваріантиНМТ-2024, перший і другий тренувальні варіанти НМТ-2023.

Перейти на платформу «Всеукраїнська школа онлайн»;

Перейти до демонстраційного варіанту НМТ-2025 (на платформі «ВШО»);

Перейти до НМТ-2024: перший варіант(на платформі «ВШО»);

Перейти до НМТ-2024: другий варіант(на платформі «ВШО»);

Перейти до демонстраційного варіанту НМТ-2024(на платформі «ВШО»);

Перейти до НМТ-2023: перший варіант(на платформі «ВШО»);

Перейти до НМТ-2023: другий варіант(на платформі «ВШО»).

Характеристика національного мультипредметного тесту НМТ 2025 року

Завдання національного мультипредметного тесту укладатимуться відповідно до характеристик предметних тестів, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.

У 2025 році іспит містить чотири блоки завдань з чотирьох предметів:

 три обов'язкові:

  • українська мова,
  • математика,
  • історія України,

 один за вибором учасника:

  • українська література,
  • географія,
  • біологія,
  • хімія, фізика
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська).

Загальна кількість завдань мультипредметного тесту різниться у різних предметних частинах, на виконання всього тесту вступникам буде відведено 240 хвилин – по 120 хвилин на два блоки з перервою між ними у 20 хвилин.

До першого блоку входять тести з української мови та математики, до другого блоку, який учасники НМТ складатимуть після перерви, входять історія України та предмет за вибором учасника.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту чинних програм ЗНО з усіх предметів і будуть аналогічними до раніше використовуваних завдань у ЗНО.

Завдань з відкритою формою відповіді, наприклад, написання власного висловлення в блоці з української мови, чи аудіювання у блоці з іноземної мови в національному мультитесті не буде.

Завдання будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, що затверджена Українським центром оцінювання якості освіти. За виконання завдань з кожного предметного блоку учасник мультитесту отримає окремий результат у тестових балах.

Максимальна кількість балів складатиме:

  • з української мови та української літератури 45 балів,
  • з математики, фізики, іноземної мови – 32 бали,
  • історії України – 54 бали,
  • біології та географії – 46 балів, хімії – 40 балів.

Для вступу до закладів вищої освіти результат з кожного предмета у тестових балах буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 балів буде достатньо набрати 15% правильних відповідей на завдання з кожного предмета. А саме:

  • з української мови, української літератури, географії та біології вступник має набрати мінімум 7 балів,
  • з математики, фізики, іноземної мови – 5 балів,
  • з хімії – 6 балів, з історії України – 8 балів.

Для переведення тестових балів у шкалу рейтингових балів використовуються таблиці переведення, затверджені Міністерством освіти і науки, які містить Порядок прийому до закладів вищої освіти.

Структура тесту НМТ з української мови

Усього в блоці НМТ з української мови буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

У цьому блоці не буде завдань, які передбачають надання письмової відповіді (власне висловлення).

Структура тесту НМТ з математики

Усього в блоці НМТ з математики буде 22 завдання, з-поміж яких:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
  • 3 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

У блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Структура тесту НМТ з історії України

Усього в блоці НМТ з історії України буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);
  • 3 завдання на встановлення послідовності ( потрібно правильно вказати послідовність запропонованих подій);
  • 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів.

Тест міститиме завдання про історичний період «Найдавніші часи – початок XXI століття».

Структура тесту НМТ з іноземної мови

Усього в блоці НМТ з англійської, німецької, французької та іспанської мови буде 32 завдання, з-поміж яких:

  • 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 11 завдань на встановлення відповідності;
  • 16 завдань на заповнення пропусків у тексті.

Тест не міститиме завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.

Структура тесту НМТ з української літератури

Усього в блоці НМТ з української літератури буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Структура тесту НМТ з географії

Усього в блоці НМТ з географії буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 6 завдань з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів;
  • 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Структура тесту НМТ з біології

Усього в блоці НМТ з біології буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);
  • 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.

Структура тесту НМТ з хімії

Усього в блоці НМТ з хімії буде 30 завдань, з-поміж яких:

  • 22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 2 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Структура тесту НМТ з фізики

Усього в блоці НМТ з фізики буде 20 завдань, з-поміж яких:

  • 12 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 2 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);

6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 14.01.2025 року № 6 за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1NbK3bulbNZuCksnlztVJWXI_IsSa4z4U/view?usp=sharing 

Основні заходи, передбачені календарем проведення НМТ-2025

Національне мультипредметне тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть із14 травня по 25 червня; додаткові 14  25 липня.

Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2024 № 1806 «Про організацію та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту» передбачено два періоди реєстрації для участі в НМТ основний та додатковий

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме                                  з 6 березня по 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни, зокрема вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9  14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

Із 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетівзапрошення, у якому буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липняІз міркувань безпеки УЦОЯО не публікуватиме інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на своїх офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека як їхня, так і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Сторінка 1 з 6

Український центр оцінювання якості освіти

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронна реєстрація в ДНЗ

Версія для людей з вадами зору

zir 2

Форма входу

1522672676 converted

Зовнішнє незалежне оцінювання

Кількість відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
235
597
1950
8371
895221
1
0
1